Графічні елементи для веб-сторінок

 1.Що таке буквиця 


Буквиця або ініціал — більша від загальнотекстових початкова буква розділу тексту (глави, параграфа, абзацу) в рукописних і друкованих текстах. Це зазвичай буква з письма з більшим кеглем, яка починає текст книги чи розділу і здебільшого займає два, три і більше рядків тексту.

Буква ця часто буває мистецька, розмальована та орнаментована різними декоративними елементами. Вживають такі літери для підкреслення та прикрашання друку. В таких випадках буквиця пишеться прописною чи готичною початковою буквою.

По відношенню щодо абзацу розрізняють:

буквиця винесена вгору (англ. Up Cap)

буквиця втоплена (англ. Drop Cap)

буквиця обтравлена текстом (англ. Contoured Drop Cap)

В інкунабулах ініціали або ж буквиці пробували друкувати в два кольори. Але частіше для них і книжкових мініатюр залишали порожні місця. Друкували здебільшого чорний каркас буквиці або гравюри, а ілюмінатори (художники) їх пізніше розмальовували.
















2.Графічні меркири списків. Створення графічних маркерів списків на мові HTML


Ма́ркер спи́ску (бу́літ) — типографський знак, що використовується для виділення елементів списку, як показано на прикладі нижче:

Це перший елемент списку. Зверніть увагу на буліт ліворуч.

Це наступний елемент списку і перед ним стоїть ще один буліт.

Це другий рядок другого елемента списку, а отже перед ним буліт не ставиться.


Звичайно буліти використовуються в довідкових і технічних матеріалах, щоб позначити послідовність зв'язаних елементів. Цими елементами можуть бути короткі уривки тексту або повноцінні абзаци; у будь-якому випадку прийнято завершувати всі елементи, крім останнього, крапкою з комою, і тільки останній — крапкою. Іноді крапкою завершують всі елементи списку, як показано на прикладі вище, а іноді їх не завершують зовсім. Крім того, елементи прийнято починати з малої літери.













Списки є важливим засобом структурування тексту і застосовуються у всіх мовах розмітки. У НТМL є наступні види списків: ненумерований список(невпорядкований) (Unordered Lists <UL>),нумерований список(впорядкований) (Ordered Lists <OL>) ісписок визначень. Теги для ненумерованих і нумерованих списків — це основа HTML.


Невпорядковані списки — тег <UL>


Ненумерований список призначений для створення тексту типу:


перший елемент списку;

другий елемент списку;

третій елемент списку.


+Записується даний список у виді послідовності:

<UL>

<LI>перший елемент списку

<LI>другий елемент списку

<LI>третій елемент списку

</UL>


 Теги <UL> і </UL> — це теги початку і кінця ненумерованого списку, тег <LI> (List Item) задає тег елемента списку. Крім цих тегов, існує тег, що дозволяє іменувати списки — <LН> (List Header).













3.Оформлення кнопок на мові HTML


Кнопки являются одним из самых понятных и интуитивных элементов интерфейса. По их виду сразу становится понятно, что единственное действие, которое с ними можно производить — это нажимать на них. За счёт этой особенности кнопки часто применяются в формах, особенно при их отправке и очистке.

Кнопку на веб-странице можно создать двумя способами — с помощью тега <input> и тега <button>.













4.Що таке градієнт. Створення градієнтного фону в фотошопі


Тим, хто займається веб-дизайном та комп'ютерною графікою, добре знайомий універсальний інструмент "градієнт", за допомогою якого створюється маса найрізноманітніших ефектів. Переходи кольору змінюються в відблиски, химерний фон, тривимірність. Маніпуляції з відтінками, створення світла і тіні надає обсяг векторних об'єктів. У цих цілях використовуються кілька видів градієнтів:

Лінійний.

Радіальний.

Конусовидний.

Дзеркальний.

Ромбоподібний.

Градієнт шуму.
















Інструмент «Градієнт» дає поступовий перехід між кількома кольорами. Можна вибирати існуючий стиль градієнтної заливки або створити власний.


1)Щоб залити частину зображення, виділіть область. В іншому разі градієнтну заливку буде застосовано до всього активного шару.

2)Виберіть інструмент «Градієнт» . (Якщо цей інструмент не відображається, натисніть і утримуйте інструмент «Заливка».)

3)На смузі параметрів виберіть заливку зі зразка широкого градієнта:

   1.Клацніть трикутник біля зразка, щоб вибрати стиль градієнтної заливки.

   2.Клацніть усередині зразка, щоб переглянути редактор градієнтів. Виберіть стиль градієнтної заливки або створіть нову. (Див. Створення згладженого градієнта).





















Комментарии